Nápověda

Nejčastěji řešíte těchto 6 věcí:

1) Jak si aktivovat svou novou kuchařku?

To je úplně jednoduché, pokud už jste si vytvořili uživatelský účet zde na webu, tak se přihlaste a jděte na stránku „Mé kuchařky(bez přihlášení tuto stránku nelze zobrazit), dále Vás to tam pak již navede. Pokud uživatelský účet ještě nemáte, nejprve se prosím zaregistrujte.

(S nákupem tištěné knihy ani s emailovým odběrem našich jídelníčků automaticky nevzniká uživatelský účet. Naopak při nákupu PDF verze členství vzniká automaticky při nákupu a i svou novou koupenou e-knihu budete mít automaticky aktivovanou i zde v členské sekci).

2) Jak si vytvořit vlastní jídelníček nebo nákupní seznam?

Nejprve si musíte uložit nějaké recepty do svých oblíbených – k tomu najdete tlačítko „Uložit do mých oblíbených“ v každém receptu (recepty zobrazíte buď přes vyhledávání zde nebo načtením QR kódu v knize u daného receptu).

A z těchto receptů si následně můžete vytvářet jak vlastní jídelníčky, tak si pro ně generovat nákupní seznamy – stačí rozkliknout na stránce „Mé oblíbené“ složku s uloženými recepty a vpravo nahoře kliknout na ikonku nákupního vozíčku.

Nebojte se si to pořádně vyzkoušet a osahat, jakmile se tu rozkoukáte, je to všechno hračka a otázka pár kliknutí. 🙂

3) Jak vygenerovat nákupní seznam jen pro některé uložené recepty?

Máte 2 možnosti.

a) Buď si vytvoříte novou složku receptů kliknutím na větu „Vytvořit nový jídelníček či složku receptů“ dole na stránce mé oblíbené a recepty na které plánujete nakupovat si přesunete do ní. Po vytvoření složky a pojmenování jí rozklikněte a kliknutím na „Přidat recept nebo poznámku“ můžete začít přidávat recepty z Vašich uložených (opět tam můžete překlikávat mezi všemi složkami, které máte pro recepty vytvořené).

b) Nebo pokud se Vám nechce si vytvářet kvůli tomu novou složku, tak po prvním kliknutí na nákupní vozíček k vygenerování nákupního seznamu vpravo nahoře se Vám otevře stránka, kde můžete nastavit požadovaný počet porcí pro jednotlivé recepty. Pokud si přejete některý recept úplně vynechat, nastavte mu 0 porcí. Jakmile máte nastaveno, klikněte znova na nákupní vozíček.

4) Jak upravit nákupní seznam? Možnost nastavení počtu porcí se mi nezobrazuje nebo nákupní seznam není aktuální

Tahle situace znamená, že jste si nákupní seznam pro daný jídelníček/složku generovali již dříve a nyní se Vám otevírá ten. Pokud potřebujete změnit výběr receptů či počty porcí, pro které plánujete nakupovat, stačí kliknout v otevřeném nákupním seznamu na toto tlačítko:

Vyzkoušejte, je to jednodušší než to složitě popisovat 🙂

5) Jak na sdílení nákupního seznamu?

Vygenerovaný nákupní seznam můžete jednoduše nasdílet s někým dalším přes toto tlačítko:

Následně zkopírovaný odkaz na nákupní seznam můžete poslat tomu, kdo bude nakupovat. Dotyčný/dotyčná může v seznamu odškrtávat nakoupené suroviny (zatím musí být přihlášený/přihlášená ve Vaší členské sekci, aby mu/jí to šlo otevřít – pracujeme na tom, aby to nutné nebylo). Po nákupu může seznam uložit tímto tlačítkem:

Pak i Vy uvidíte, co vše nakoupil/a a co třeba nezvládl/a sehnat a je potřeba dokoupit ještě jinde například.

6) Jak si změnit heslo?

Pro změnu hesla se prosím odhlaste. Pak klikněte v menu na „Přihlásit se“ a následně na „Zapomenuté heslo?“ Vyplňte email, se kterým se do členské sekce přihlašujete a potvrďte. Do pár minut Vám přijde na email odkaz pro nastavení nového hesla.

Zapomněl/a jste své heslo? Vyplňte prosím své uživatelské jméno nebo email, se kterým jste se registroval/a. Pošleme vám emailem odkaz k nastavení nového hesla.