Nápověda

Nejčastěji řešíte těchto 7 věcí:

1) Jak si aktivovat svou novou kuchařku nebo prémiové členství?

To je úplně jednoduché, pokud už jste si vytvořili uživatelský účet zde na webu, tak se nejprve přihlaste a jděte na stránku „Mé kuchařky(bez přihlášení tuto stránku nelze zobrazit), dále Vás to tam pak již navede. Pokud uživatelský účet ještě nemáte, nejprve se prosím zaregistrujte.

(S nákupem tištěné knihy ani s emailovým odběrem našich jídelníčků automaticky nevzniká uživatelský účet. Naopak při nákupu PDF verze členství vzniká automaticky při nákupu a i svou novou koupenou e-knihu budete mít automaticky aktivovanou i zde v členské sekci).

2) Jak vytvořit a zobrazit rychlý nákupní seznam?

V první řadě je nutné být přihlášená/ý v členské sekci. Nejprve se prosím tedy přihlaste kliknutím na „„. Pokud uživatelský účet ještě nemáte, nejprve se prosím zaregistrujte. (S nákupem tištěné knihy ani s emailovým odběrem našich jídelníčků a nových receptů automaticky nevzniká uživatelský účet.)

Recepty z Vámi zakoupených a aktivovaných Bichlí (viz bod1) si můžete jednoduše přidat do rychlého nákupního seznamu dvěma způsoby:

1. Načtete QR kód v knize u požadovaného receptu. Následně pod úvodním textem receptu klikněte na tlačítko „Přidat do nákupního seznamu“.

A nebo

2. Na stránce s vyhledáváním receptů u požadovaného receptu kliknete na ikonku nákupního vozíčku se znaménkem +. Naopak kliknutím na odpadkový koš recept z nákupního seznamu smažete.

Nákupní seznam následně zobrazíte kliknutím na „nákupní seznam“ v horním menu webu. Pozor, jídelníčky mají své vlastní nákupní seznamy a nelze je kombinovat s tímto „rychlým nákupním seznamem“.

3) Jak si vytvořit vlastní jídelníček a z něj případně nákupní seznam?

Nejprve si musíte uložit nějaké recepty do svých oblíbených – k tomu najdete tlačítko „Uložit do mých oblíbených“ v každém receptu (recepty zobrazíte buď přes vyhledávání zde nebo načtením QR kódu v knize u daného receptu).

A z těchto receptů si následně můžete vytvářet jak vlastní jídelníčky, tak si pro ně generovat nákupní seznamy – stačí rozkliknout na stránce „Mé oblíbené“ složku s uloženými recepty a vpravo nahoře kliknout na ikonku nákupního vozíčku.

Nebojte se si to pořádně vyzkoušet a osahat, jakmile se tu rozkoukáte, je to všechno hračka a otázka pár kliknutí. 🙂

4) Jak vygenerovat nákupní seznam jen pro některé uložené recepty nebo jen pro část jídelníčku?

Po prvním kliknutí na nákupní vozíček k vygenerování nákupního seznamu vpravo nahoře se Vám otevře stránka, kde můžete nastavit požadovaný počet porcí pro jednotlivé recepty. Pokud si přejete některý recept úplně vynechat, nastavte mu 0 porcí. Jakmile máte nastaveno, klikněte znova na nákupní vozíček.

5) Jak upravit nákupní seznam? Možnost nastavení počtu porcí se mi nezobrazuje nebo nákupní seznam není aktuální

Tahle situace znamená, že jste si nákupní seznam pro daný jídelníček/složku generovali již dříve a nyní se Vám otevírá ten. Pokud potřebujete změnit výběr receptů či počty porcí, pro které plánujete nakupovat, stačí kliknout v otevřeném nákupním seznamu na toto tlačítko:

Vyzkoušejte, je to jednodušší než to složitě popisovat 🙂

6) Jak na sdílení nákupního seznamu?

Vygenerovaný nákupní seznam můžete jednoduše nasdílet s někým dalším přes toto tlačítko:

Následně zkopírovaný odkaz na nákupní seznam můžete poslat tomu, kdo bude nakupovat. Dotyčný/dotyčná může v seznamu odškrtávat nakoupené suroviny (zatím musí být přihlášený/přihlášená ve Vaší členské sekci, aby mu/jí to šlo otevřít – pracujeme na tom, aby to nutné nebylo). Po nákupu může seznam uložit tímto tlačítkem:

Pak i Vy uvidíte, co vše nakoupil/a a co třeba nezvládl/a sehnat a je potřeba dokoupit ještě jinde například.

7) Jak si změnit heslo?

Pro změnu hesla se prosím odhlaste. Pak klikněte v menu na „Přihlásit se“ a následně na „Zapomenuté heslo?“ Vyplňte email, se kterým se do členské sekce přihlašujete a potvrďte. Do pár minut Vám přijde na email odkaz pro nastavení nového hesla.

Nápověda nepomohla?

Pak rozhodně pomůžeme my! Na chatu jsme k zastižení většinou i pozdě večer a o víkendech. A kdyby náhodou ne, tak nám tam na sebe nechte email nebo telefon a ozveme se Vám co nejdříve to půjde. Další kontakty na nás najdete pak zde.

Zapomněl/a jste své heslo? Vyplňte prosím své uživatelské jméno nebo email, se kterým jste se registroval/a. Pošleme vám emailem odkaz k nastavení nového hesla.